Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Powiatowy Inspektorat Weterynarii we Wschowie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Strona główna - informacja

Szczegóły informacji

Dane teleadresowe

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2012-09-25 08:28:11 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

Powiatowy Inspektorat Weterynarii we Wschowie
 
ul. Kazimierza Wielkiego 4
67-400 Wschowa
tel. 65 511 46 58
tel: 508 854 092
fax: -
e-mail:
 
 
godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek : 700-1500
 
 

hapai

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII we WSCHOWIE w sprawie postępowania oraz środków zapobiegawczych w zagrożeniu WŚCIEKLIZNĄ

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Polska wieś to przyszłość"

Ogłoszenie o potrzeb0ie dokonania wyznaczeń lekarzy weterynarii do wykonywania czynności urzędowych na terenie powiatu wschowskiego na 2022r.

Ogłoszenie o potrzebie dokonania wyznaczeń lekarzy weterynarii do wykonywania czynności urzedowych na terenie powiatu wschowskiego na 2022r.

Zmiana siedziby

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wschowie z/s w Sławie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem MRiRW https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000161901.pdf
od dnia 1 października 2021 r siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii będzie mieściła się  pod adresem: ul. Kazimierza Wielkiego 4, 67-400 Wschowa.

Za utrudnienia najmocniej przepraszamy.

Aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami na terenie powiatu wschowskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wschowie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE)2022/205 z dnia 14 lutego 2022 r. uległy zmianie obszary objęte restrykcjami na terenie powiatu wschowskiego. Obszar objęty ograniczeniami II obejmuje gminę Wschowa i gminę Szlichtyngowa. Obszar objęty ograniczeniami III obejmuje gminę Sława. Powyższe informacje są również dostępne na stronie Głównego Lekarza Weterynarii pod adresem:
https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

Zjadliwa grypa ptaków

Uwaga!!!! Właściciele przyzagrodowych hodowli drobiu – z dniem 24.01.2022 roku Wojewoda Lubuski Wydał rozporządzenie nakazujące utrzymywanie drobiu w hodowlach przydomowych W ZAMKNIĘCIU  ze względu na zagrożenie wysoce zjadliwą grypą ptaków.

ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY LUBUSKIEGO z dnia 24 stycznia 2022 r. w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu gorzowskiego, krośnieńskiego, międzyrzeckiego, nowosolskiego, świebodzińskiego, zielonogórskiego i części powiatu wschowskiego
 

UBÓJ Z KONIECZNOŚCI ZWIERZĄT GOSPODARSKICH KOPYTNYCH POZA RZEŹNIĄ

Ubój z konieczności zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią dotyczy sytuacji, gdy zdrowe zwierzę, np. świnia, owca, koza, krowa, czy koń, ulegnie wypadkowi, np. złamie kończynę, kręgosłup, lub też ulegnie innemu urazowi, który uniemożliwia mu naturalne poruszanie się i tym samym transport do rzeźni. W takiej sytuacji istnieje możliwość uratowania wartości rzeźnej  zwierzęcia.
 
 

Szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wschowie z/s w Sławie,  w związku z publikacją w Dzienniku Urzędowym Komisji Europejskiej rozporządzenia Komisji (UE) 2021/605 z dnia 7 kwietnia 2021r. ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń oraz koniecznością przygotowania stosownych procedur jego wdrożenia,  informuje, że do czasu przesłania kompletnych wytycznych i wzorów dokumentów z Głównego Inspektoratu Weterynarii stosowane są wszystkie obowiązujące do tej pory zasady dotyczące przemieszczeń świń, uppz, produktów zwierzęcych pochodzących od świń, w tym sposobów znakowania mięsa wieprzowego oraz jego produktów, które są zawarte w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

Wnioski o pomoc na refundację wydatków na bioasekurację - ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Wnioski o pomoc na refundację wydatków na bioasekurację - ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

HPAI

ASF Ulotki

 

Załączniki